13 leuke tips voor Mae Haad op Koh Tao

EINDELIJK! De treinreis van Bangkok naar Chumphon zit erop, het heeft dik twaalf uur geduurd. De voortdurende herrie van de rails onder me en het tergende stilstaan in de duisternis… Poeh, wat een uitputtingsslag. Wat rest is de laatste horde nemen naar Koh Tao.

Nadat ik me naar de haven heb gehaast, deelt een tengere medewerker met een kaal hoofd en groeven op z’n wangen mee dat de boot al vertrokken is. Ik en de andere gestranden moeten het nog vijf uur zien uit te zingen op de nogal klinische haven, voordat de volgende boot richting Koh Tao vaart.

De moeheid druipt van mijn gezicht, en net als ik mijn oogleden wil laten zaken raak ik aan de praat met twee andere backpackers: Ginnie en Joel. Het blijkt een goede match en eenmaal op het eiland checken we in in hetzelfde guesthouse in het dorpje Mae Haad, niet wetende wat ons te wachten staat. Behalve dan dat Koh Tao een beroemd duikeiland is.

We zouden er allen twee weken blijven, en een rits aan leuke dingen meemaken. Maar het is met name die ene mindere (en heftige) ervaring die ik niet gauw meer zal vergeten…

Daarover later meer.

Reis jij binnenkort ook af naar het razendpopulaire eiland Koh Tao? En ben je evenals ons van plan om te verblijven in Mae Haad?

Lees dan lekker verder, want ik ben er meerdere weken geweest en heb mijn beste tips voor je op een rijtje gezet.

Mae Haad is het gedeelte waar je aankomt met de boot. De meeste backpackers trekken daarvandaan direct naar Sairee Beach, maar ik moet zeggen dat Mae Haad me vanwege de gemoedelijkheid meer trekt. Er is zowel rust als levendigheid. Daarbij is het een handige uitvalbasis wanneer je richting het noorden, oosten of zuiden wilt trekken.

Goed om te weten: je loopt in circa 15 minuten naar het begin van toeristenhotspot Sairee. Hier vind je bovendien volop uitgaansgelegenheden zoals strandbars met vuurshows. Sairee is daarmee de ideale spot om ’s avonds een drankje te doen.

Waarover ga ik het precies hebben?

Je kunt denken aan restaurants, koffiezaakjes, accommodaties, maar evengoed tips voor de huur van een mountainbike, scooter of dé spot om een schitterende zonsondergang te bekijken.

Zullen we aftrappen met de tips die ik voor je in petto heb?

13 leuke tips voor Mae Haad

Het glasheldere water van Freedom Beach 🙂

Hier komen ze dan, de tips voor Mae Haad…

 

1. Boek een leuke slaapplek

Yep, da’s het eerst wat ik je aanraad. Ik bedoel, je wilt bij aankomst vast niet het halve dorp (of eiland) afstruinen op zoek naar een slaapplek? Oftewel: regel het lekker van tevoren.

Toen ik aankwam op Koh Tao met Ginnie en Joel, liepen we naar Triple B Bungalows. De kamers bleken al volgeboekt te zijn. Daarom wandelden we terug naar beneden en zo belandden we bij Utopia Guesthouse uit. Het WAS wat mij betreft echt een aanrader.

De laatste jaren is Utopia namelijk desastreus achteruitgegaan, en kan ik het geen aanrader meer noemen. Ze zijn bovendien van de radar verdwenen op Booking.com. Je kunt wat dat betreft beter ergens anders inchecken.

Zo is het Blue Wave House een fijne spot, mocht je net als ik in een guesthouse met comfortabele kamers willen verblijven. Je verblijft op een heuvel en hebt een cool uitzicht vanaf het balkon. Twee andere chille guesthouses zijn de Shiva Lodge en Greenery Resort Koh Tao.

Heb je minder budget tot je beschikking en wil je simpelweg in een dorm pitten, dan past een hostel beter bij je wensen. De meeste vind je rond het toeristischere en onder backpackers geliefde Sairee, al telt Mae Haad er ook zeker een paar. De best bekendstaande is het Hike Time Koh Tao Hostel.

Ben je daarentegen juist op zoek naar een luxe villa? In dat geval is Top Notch View Villa inclusief zwembad en zeezicht top.

 

2. Eet authentiek Thais

groene-curry-koh-tao
Groene curry met rijst en een gebakken eitje

Trek in Thai food? Da’s mooi, want ik heb een aantal (pittige) aanraders voor je.

Oké toegegeven, de setting is misschien niet de meest gezellige én je zit niet aan het water, maar de kwaliteit van het eten bij Joy maakt alles goed. Bovendien krijg je grote porties.

De curry’s zijn hier echt ongeëvenaard lekker. Ik heb ze allemaal -panang, rood, groen en massaman- op en dit is 100% de beste plek voor curryliefhebbers. Verder at ik er kip met cashewnoten. En wederom: superlekker. De hoeveelheid (krokante) kip die je krijgt, heb ik nergens anders gehad.

Het zaakje wordt trouwens gerund door een Thaise vrouw en haar zoon. Voor de liefhebbers: ze geeft tevens kooklessen.

Je vindt dit restaurant vlakbij de Songserm-pier. Sla bij het Songserm-kantoortje linksaf en ga vervolgens de eerste rechts omhoog. Loop een eindje naar boven en aan de linkerkant zie je Joy. Of gebruik gewoon Google Maps of Maps.me, dan vind je het zaakje ook zo.

Enne, ertegenover ligt met KhanomThaifood nog een andere aanrader voor wat betreft authentiek Thais.

Een eindje terug, op de hoofdstraat, moet je zeker even bij P’noot Thai Food gaan eten.

Ook Pook Restaurant mag je noteren. Wandel bij de 7-Eleven omhoog en aan de rechterkant zie je de eetschuur liggen. Zo’n typisch Thais tentje weet je wel? Zelf heb ik hier de ‘fried yellow noodles in gravy sauce’ op, een dik soepje met de grotere gladde noodles. Smaakvol en bovendien leuke prijsjes, zeker vergeleken met de drukkere hoofdstraat beneden.

 

3. Ga voor lekkere Westerse gerechten naar Bam Bam

De naam die je hierboven ziet staan is niet wat je misschien denkt 😉 …

Ongeveer 10 meter verder van het hierboven besproken KhanomThaifood zit een ander eettentje, Bam Bam. Een suggestie die ik op de eerste dag van een Argentijn had gekregen, iemand die al maandenlang op Koh Tao woont.

Ik heb hier diverse gerechten uitgeprobeerd, waaronder de groene curry. Deze was zeker goed, maar bij Joy is ‘ie een stuk romiger. Oftewel: meer kokos en minder water.

Mijn absolute aanraders bij Bam Bam zijn de ei-sandwich en de kipburger met satésaus en gebakken aardappels. De sandwich is heerlijk als ontbijt. Toen de honger bij mij ernstige vormen aannam, heb ik ook maar meteen de kipburger erbij genomen. Een nogal stevig begin van de dag, maar ik was wel voldaan.

sandwich-met-omelette
De ‘egg sandwich’ is heerlijk als je behoefte hebt aan iets vetters

In plaats van de standaard Franse frietjes krijg je vers gesneden, grove stukken aardappel. Een soort Vlaamse frieten. De burger is met pindastukjes en ‘echte’ kip, dus niet een of andere gemuteerde kipnugget-variant.

kipburger-met-gebakken-aardappels
Wat was dit lekker zeg!

Goed om te weten: alle voorgenoemde eettentjes zijn, behalve ontzettend goed, verhoudingsgewijs goedkoop. Sowieso is alles doorgaans voordeliger geprijsd als je bergopwaarts richting de hoofdweg loopt. Waar een tanktop rond de pier 300 baht kost, is dit op de hoofdweg en de heuvels omhoog slechts 150 baht.

4. Drink lekkere verse fruitshakes

Fruitshakes… Zoals je misschien wel weet ben ik een pure liefhebber. Wanneer ik in Thailand bivakkeer neem ik er iedere dag wel één of twee. Maar waar zijn ze nou het best?

Wat mij betreft bij het kraampje op de toeristische weg, die langs het strand loopt. Je vindt ‘m hier en deze vitamineshop bestaat al vele jaren. Het is een icoon in Mae Haad.

fruitshakes-koh-tao
Hier moet je zijn voor fruitshakes

De aanrader van mijn kant: een pure mango-shake. Maar lekkerder vind ik de mango-limoen-variant, inclusief een vleugje passievrucht. Limoen noemen ze hier, zoals in heel Thailand, overigens ‘lemon’.

mangoshake-met-limoen
Mijn favoriet: mango met limoen

Tevens heb ik een pure limoen-shake op, deze was qua smaak perfect (lekker zuur 🙂 ) maar alleen wat lastiger te drinken omdat er in verhouding tot het fruit veel ijs inzit.

Tegenwoordig behoort ook de kokos-shake tot mijn favorieten. Probeer ‘m eens zou ik zeggen.

Tip: oh ja zeker, de oeroude backpackwijsheid is ook hier van toepassing hoor: zeg altijd even dat je geen suiker wilt, althans als je niet van té zoet houdt. Het is in Thailand gebruikelijk om de shake nog zoeter te maken. Fruitsoorten zoals mango, banaan, dragon fruit etc. zijn wat mij betreft al zoet genoeg.

Bij diverse eettentjes heb ik eveneens de shakes geprobeerd. Hoewel niet slecht of zo, was bij dit kraampje de smaak beduidend krachtiger.

Een eindje verderop is de Juice Bar Koh Tao een andere aanrader voor een versgeperst sapje.

 

5. Ontbijt bij een van de sfeerrijke koffiebars

zest-coffee-bar-koh-tao
Koffie bij Zest

De tijden dat je in Thailand veroordeeld was tot het drinken van (smerige) oploskoffie, zijn gelukkig al lang en breed voorbij. Op Koh Tao wemelt het van die koffiebars, die behalve het broodnodige bakkie pleur vaak ook goede ontbijtjes aanbieden.

Zo is er bijvoorbeeld Isla Brew. Je kunt er lekker ontspannen zitten tussen de planten en mensen kijken. Qua ontbijtjes kun je denken aan rijkelijk gevulde smoothie of Açai bowls. Voor de lekkere trek raad ik je aan om hun kaneelbroodjes te proberen. Verrukkelijk zijn ze.

Ook bij PRANA cafe ben je voor vitaminebommen op het juiste adres. Ik adviseer je om boven op het balkon te gaan zitten, je hebt daar een tof uitzicht op lange palmen en de achterliggende zee.

Pal aan het strand ligt verder het eetzaakje Coconut Monkey, al jarenlang een ontbijt-favoriet onder de eilandbezoekers. Verrassende optie: de ontbijt-burrito’s.

De vierde tip die ik voor je heb is Zest. De Americano is krachtig en (godzijdank) verre van waterig. Iets wat ik in Thailand nogal eens meemaak.

Nog even wat anders.

Iets dat je bij Zest -behalve de koffie- niet wilt missen, is de ‘very berry shake’. Verfrissend en gemaakt van bessen, een bepaalde soort die ik niet thuis kan brengen. Voor het ontbijt zijn de sandwich (je kunt eventueel een bruin broodje kiezen) met een gekookt eitje en de ‘full set’ aanraders.

very-berry-shake
De very berry shake, alleen de kleur al!

Verder is Coffee House het noemen waard. In dit gezellige zaakje heb je lekkere stoelen en banken om in weg te zakken. De koffie is er goed, zij het een stukje minder dan bij Zest (toen ik er was althans). Daarnaast heb je er biologische theeën, stukken taart en muffins.

the-coffee-house-koh-tao
Bij de Coffee House kun je tevens lekker loungen

Ga je voor de sfeer, setting en comfort, dan raad ik je aan om hierheen te gaan.

Wanneer het binnenland van Koh Tao intrekt, dan moet je als koffiesnob zeker ook even bij Sunrise Specialty Coffee en Gancore Café kijken.

6. Probeer ook zeker de streetfood

pad-thai-koh-tao
Een heerlijke pad thai to-go

Vergeleken met Bangkok is het in Mae Haad goed zoeken geblazen vooraleer je een streetfood-kraampje gevonden hebt. Behalve de vele banana pancake-stalletjes is er niet heel veel aanbod. Desondanks staan ’s avonds rond de 7-Eleven zo nu en dan de nodige kraampjes waar je pad thai en rijstgerechten kunt bestellen.

Ideaal als je even geen zin hebt om in een restaurant te eten, maar een snelle, goedkope en relatief gezonde snack wilt grijpen. Je kunt er overigens wel zitten hoor, meestal staat er een een klein tafeltje met krukken bij de eetkraampjes.

Een échte avondmarkt ontbreekt op Koh Tao, al worden de eetkarren tezamen bij de 7-Eleven door sommigen wel eens de Koh Tao Night Market genoemd.

 

7. Eet de beste burgers bij Tattoo Burger Bar

Behalve de kipburger bij Bam Bam heb ik slechts een andere keer Westers gegeten. Ik houd simpelweg van Thais. Waar ik thuis normaal niet zo gauw twee dagen achtereen rijst eet, doe ik dat hier vrolijk meerdere keren per dag.

Maar goed, wat is mijn aanrader voor een sappige hamburger met friet?

Zonder enige twijfel de Tattoo Burger Bar. Dit is waar ik, Ginnie en Joel uitkwamen na een dag op Koh Nang Yuan geweest te zijn. Op dat eiland gebeurde iets wat ons allen diep raakte, het is waarover ik in het begin van dit artikel al even repte. Wij aten er toen overigens pasta met vers-gemaakte saus en kleine gehaktworstjes.

tattoo-bar-koh-tao-pasta
300 Thaise bahtjes, maar dan heb je ook wat

Anno nu hebben ze de de focus op hamburgers gelegd. Ik weet eerlijk gezegd niet of de pasta nog op de kaart staat.

De Australische eigenaar, Andrew, is een eigenzinnige figuur met inspirerende verhalen. Zo vertelde ‘ie ons dat hij de naam van zijn restaurant ‘gekregen’ heeft van een vroegere vriend die vlakbij een tattooshop had zitten.

Aangezien deze vriend ermee ging kappen en Andrew geen goede naam wist voor z’n eigen bar, vroeg hij of hij het logo-bord over kon nemen. Zodoende is de vrij aparte naam voor zijn eettentje ontstaan.

Ik zeg er meteen bij dat dit geen goedkope optie is. Wij betaalden per persoon 300 baht voor de pasta. Daar kregen we overigens ieder een flink stuk knoflookbrood bij. Maar even relativerend: omgerekend 7,50 euri is normaal gesproken (voor Nederlandse begrippen) natuurlijk niet duur. En bovendien: af en toe mag je jezelf best eens verwennen, ook als backpacker 😉 .

 

8. Loop binnen bij lokale groente- en fruitwinkels

Eh… Dit klinkt een tikkeltje saai denk ik hè? Toch wil ik hem even genoemd hebben.

Want, niet zelden ontbreekt het aan groenten als je een rijst- of noodlegerecht voor je hebt. Vitaminebommen zijn gelukkig op zat plekken te vinden. Zo is vind je in het centrum diverse zaken om gember, wortelen, avocado’s en noem maar op te krijgen.

Zelf koop ik regelmatig gember om thee mee te maken bij het guesthouse. Gewoon lekker chill op m’n kamer, genietend op het balkon. En als het op fruit aankomt moet je de geweldige gele Thaise mango’s proberen. Die zijn zó ongelofelijk lekker hè!

Nadat je bij de 7-Eleven berg bent opgelopen kom je meerdere fruitshops en groenteboertjes tegen. Met name zo rond het eind van de straat. Twee aanraders zijn Fruit Market en Street Fruit. Je kunt er voor lokale prijzen groenten en fruit inslaan.

Tip: bij fruitshake-kraampjes betaal je relatief veel voor losse stukken fruit. Wil je geld besparen, dan kun je beter in een winkeltje fruit kopen.

9. Huur een mountainbike of scooter en verken het eiland

Dit is de mountainbike die ik gehuurd heb

In tegenstelling tot wat de meeste bezoekers op Koh Tao doen, het huren van een scooter, heb ik voor een mountainbike gekozen. Zo ben ik onder meer bij diverse schitterende stranden uitgekomen.

Weet wel dat het op een hoop stukken tamelijk steil is, je bent dan genoodzaakt af te stappen. Da’s met name zo als je richting Sai Daeng Beach en Tanote Bay rijdt. Hoewel pittig, vallen de afstanden gelukkig mee.

Een verhuurbedrijf dat ik je kan aanbevelen is Oli’s Motorbike Rentals. Anders dan de naam misschien doet denken, verhuren zij behalve motorbikes tevens mountainbikes. En wel voor het zachte prijsje van 150 baht per dag. Bovendien kun je onderhandelen indien je er een voor meerere dagen huurt. Zo ben ik voor 6 dagen op 500 baht uitgekomen. Niet slecht, zeker omdat het ontzettend goede mountainbikes zijn en de eigenaar de fietsen goed onderhoudt. Een elektrische fiets is trouwens ook mogelijk, je betaalt dan 100 baht meer.

Wil je liever Koh Tao met de scooter ontdekken? Dan heb je in Mae Haad tal van mogelijkheden om er een te huren, onder andere bij hetzelfde Oli’s Motorbike Rentals. De kosten van een scooter bedragen 250 baht per dag.

 

10. Ga hardlopen naar de prachtige stranden

Freedom Beach is relatief eenvoudig te bereiken
Het mooie Freedom Beach is relatief eenvoudig te bereiken

Ik vind Mae Haad de perfecte locatie om als startpunt te pakken voor diverse hardloop-routes. Zo ben ik meerdere keren naar verschillende stranden gerend, vaak met wat bekijks van de locals omdat ze zoiets niet iedere dag zin op het veelal snikhete eiland haha.

Chalok Bay is op ongeveer 2 kilometer vanaf de Mae Haad-pier te vinden op een redelijk vlakke weg. Je loopt via de hoofdstraat door het dorpje van Chalok, een route die daarom ook goed in het donker te doen is. Ik ben hier geen agressieve honden tegengekomen, alleen maar enkele slapende. Net voor de baai, als je naar beneden loopt, heb je aan de rechterkant wat rekken waar je eventueel wat pull-ups kunt doen.

Als je iets verder loopt, dan kom je bij Freedom Beach en Ta Toh Bay.

Om naar Sai Daeng Beach te komen, is wat kracht vereist. De weg is behoorlijk heuvelachtig, zelf vind ik dit altijd wel een uitdaging. In de avond raad ik je niet aan om deze route te lopen, het is er heel donker en ik kwam een blaffende hond tegen die op me af kwam sprinten. Toen ben ik maar omgedraaid. Ook al was het een kleine, je weet het maar nooit.

Tot slot zijn Ao Leuk Bay (2,4 kilometer vanaf Mae Haad) en het op dezelfde weg liggende Tanote Bay (4,3 kilometer vanaf Mae Haad) uitdagingen. Met name de laatstgenoemde is erg zwaar om te komen. Wederom geldt: ga bij daglicht, bij Ao Leuk kwamen we namelijk enkele straathonden tegen.

 

11. Zie de zonsondergang vanaf het strand

Mae Haad ligt aan de westkant van Koh Tao. Dit is dan ook de perfecte plek om getuige te zijn van de schilderachtige zonsondergang. De ‘kwaliteit’ wisselt per dag, maar het mooie is dat de lucht er omstreeks zes uur steeds weer anders uitziet.

Een van de zonsondergangen die ik vanaf Mae Haad Beach heb gezien
zonsondergang-mae-haad-koh-tao
En een paar minuten later…

Ga op het strand zitten met een koud biertje (of een kokosnoot), bij een van de barretjes of bekijk dit natuurgeschenk vanaf de Songserm- of de Lomprayah-steiger. Epische uitzichten gegarandeerd.

 

12. Begin je dag met een yogalesje

Doe je thuis aan yoga? Dan kun je dit op Koh Tao lekker voortzetten! En evengoed wanneer je je yoga-vuurdoop nog moet krijgen is Koh Tao een goede keuze. Mae Haad herbergt meerdere yogastudio’s waar je terechtkunt voor een lesje (of meer natuurlijk!).

Aanraders zijn KOH TAO YOGA, The Reborn Yoga @Mae Haad en Blue Chitta.

Ben je eerder op zoek naar reiki of cacao-ceremonies? Ga dan naar Koh Tao Holistic.

 

13. Laat je niet flessen door de taxi-maffia

Taxi-maffia, het klinkt eerlijk gezegd zwaarder dan het is hoor 😉 .

Het zijn de tuk-tuk-figuren op Koh Tao die je voor belachelijk hoge prijzen naar je bestemming willen brengen, tarieven lage dan 150 baht kun je op je buik schrijven. En van Mae Haad naar Ao Leuk Bay, pakweg 2,5e kilometer, durven ze vrolijk 500 baht te vragen.

Deze knakkers hebben onderling prijsafspraken gemaakt, en staan met zogenaamde officiële prijsbordjes op je te wachten. Ze zijn sinds jaar en dag actief en verdwijnen maar niet.

De oplossing?

Spreek voor het instappen een prijs af, al zal je hoogstwaarschijnlijk merken dat er weinig rek in zit. Het beste is daarom om bij aankomst op het eiland meteen een scooter of mountainbike te scoren, zodat je niet van ze afhankelijk bent.

 

Meer lezen over Koh Tao

Sairee Beach is dé hotspot van het eiland

Nu je een heleboel weet over Mae Haad, wil je vast verder lezen wat er op de rest van het eiland te doen is. En in de nabije omgeving natuurlijk.

Check in dat geval zeker de volgende artikelen:

 

Heb je nog vragen over Mae Haad, Koh Tao? Laat het weten in de comments 🙂 👇👇👇

Haal het maximale uit je reis door Thailand

Ben je op zoek naar routes? En heb jij geen zin in gedoe tijdens de planning van je avontuur? Wil jij simpelweg het maximale uit je reis door de Thailand halen? 

Lees dan even verder.

Speciaal voor Thailand-backpackers heb ik namelijk Backpackgids Thailand gemaakt. Dit heb ik gedaan op het prachtige eiland Koh Phangan. Met de insider-tips, gave routes en andere waardevolle info kan ik wel zeggen dat de gids een must is voor je reis. De reacties die ik erop krijg maken me helemaal blij 🙂 .

En als je naast Thailand ook nog naar andere landen in Azië gaat, dan is Backpackgids Azië ook echt een aanrader.

Je hoeft niks meer uit te zoeken, al het belangrijke en tijdrovende voorwerk is voor je gedaan.

In de gidsen vind je onder meer:

Cruciale informatie voor je vertrekt.
Duidelijk uitgestippelde routes waar je direct mee op pad kunt.
Waardevolle transportinfo waarmee je zeeën van tijd bespaart.
 Toffe accommodaties, eetzaakjes en bekende maar ook geheime plekjes.
 Insider-tips, secrets en travel hacks die je gezien moet hebben en waarmee je flink wat geld bespaart.

Backpackgids Thailand

Backpackgids Thailand heb ik geschreven op het Thaise eiland Koh Phangan en is een feestje om te lezen. Klik op de knop voor meer informatie.

Backpackgids Azië

Door reizigers bestempeld als “Het meest veelzijdige product om alles uit je reis door Azië te halen.” 

Avatar foto
Over de auteur

Backpacker in hart en nieren. Altijd op zoek naar avontuur. Auteur van diverse succesvolle reisgidsen, waaronder 'Backpackgids Azië', 'Backpackgids Australië' en 'Backpackgids Zuid-Amerika'.
4 Antwoorden
  1. Karin Witkamp

    Hoi Robbert,

    Je hebt ons vorig jaar super geholpen met onze reis door Indonesië (Java en Sumatra). Aankomend jaar willen we in de maand juli naar Thailand. Ook nu weer veel informatie van je website kunnen gebruiken om de reis een beetje vorm te geven. We willen de reis afsluiten met snorkelen en duiken op Koh Tao. We gaan samen met onze twee tieners. Is het gezien de periode en omdat we met zn viertjes zijn aan te raden om de overnachting op dit eiland toch van te voren te boeken?
    Groetjes
    Karin Witkamp

  2. Karin Witkamp

    Nog aanvullende vraag omdat ik erg twijfel. Wij waren helemaal weg van de karamunjawa eilanden. We hebben elke dag gesnorkeld en zijn twee keer met een boot de zee op gegaan. Nu heb ik ook gelezen over de eilanden koh kood en koh mak. Welke zou je adviseren?

Laat een reactie achter

Over mij

Ik, Robbert, heb begin 2014 alles opgezegd om van reizen mijn leven te maken. Mijn doel is om andere backpackers te ondersteunen en te inspireren met de ervaringen die ik opdoe. Ga jij binnenkort ook op avontuur?

Lees hier mijn persoonlijke verhaal.

Coaching

Zit jij met vragen? Voel je je ergens onzeker over? Kan jij simpelweg wel wat persoonlijke hulp gebruiken met betrekking tot je reis?

Laat mij je dan 1-op-1 coachen, en ga die reis maken waar je van droomt.

Vertel me meer

Mijn reisgidsen

Al jarenlang schrijf ik avontuurlijke backpackgidsen om backpackers te inspireren en te helpen.

En sinds kort heb ik verschillende bundelaanbiedingen beschikbaar, waardoor je gebruik kunt maken van extreem hoge kortingen.

Vertel me meer

Koop je liever een losse gids? Klik dan op een van de banners hieronder:

Banner-Backpackgids-Azie

Banner-Backpackgids-Indonesië

Banner-Backpackgids-Bali

Banner-Backpackgids-Filipijnen

Banner-Backpackgids-Australie-nieuw